انجمن سبز چیا

انجمن سبز چیا

پاراستنی ژینگە، پاراستنی ژیانە

  • your-alt
  • your-alt

بخشی از جنگل های دروران مریوان دچار آتش سوزی شد

اندازه فونت :
۱۳۹۳/۰۴/۲۹

مریوان – ایرنا – رییس منابع طبیعی شهرستان مریوان از آتش سوزی بخشی از جنگل های منطقه دروران مریوان خبر داد اما میزان آن را منوط به بررسی های بیشتر دانست.

اسماعیل منوچهری عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: آتش سوزی از 9 صبح امروز در منطقه دروران آغاز شد و تا دقایقی پیش که با همکاران در منطقه در ارتباط بودم، میزان آتش سوزی کاهش یافته است.

وی اظهار کرد: با توجه به کاهش دما و گزارش همکاران، امشب آتش سوزی مهار می شود.

به گفته وی حدود 100 نفر از روستاییان و اعضای انجمن سبز چیا، منابع طبیعی را در کنترل این آتش سوزی یاری می کنند.

رییس اداره منابع طبیعی مریوان افزود: روز گذشته نیز در این منطقه آتش سوزی از ساعت 16 شروع شد که با تلاش همکاران تا ساعت 21 مهار شد اما امروز مجددا به دلیل دمای بالای هوا، اتش سوزی شروع شد.

مسوول انجمن سبز چیای مریوان نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: آتش سوزی در روز گذشته شدید بود اما امروز از شدت آن کاسته شده است.

ناجی کانی سانانی افزود: 45 تا 50 عضو انجمن سبز چیای مریوان در کنار شش نفر از کارکنان منابع طبیعی با کمک روستائیان در حال اطفا حریق هستند.

وی اظهار کرد: تیم های اعزامی به منطقه از روز گذشته تا کنون بر نگشته اند و در حال خاموش کردن آتش هستند.

وی با اشاره به منطقه کوهستانی و شیب دار دروران گفت: سه نفر از اعضای انجمن سبز چیا، به دلیل برخورد با سنگ های ریزشی از کوه، دچار آسیب شدند که توسط اسماعیل منوچهری رییس منابع طبیعی مریوان و همکاران وی به پایین ارتفاعات، منتقل شدند.

به گفته وی یکی از این سه نفر دچار ترک در قسمت پا شده است و دو نفر دیگر کوفتگی خفیف دارند.

کانی سانانی افزود: تخمین میزان آسیب دیدگی جنگل های منطقه، به طور دقیق امکانپذیر نیست اما احتمال دارد حدود 400 هکتار از جنگل های منطقه دچار اتش سوزی شده باشند.

وی با اشاره به قدمت درختان این منطقه گفت: برخی از درختان این منطقه عمری میان 500 تا 600 سال دارند.

لینک مطلب :

ایرنا

سوال خود را مطرح کنید :