انجمن سبز چیا

انجمن سبز چیا

پاراستنی ژینگە، پاراستنی ژیانە

  • your-alt
  • your-alt

خانه‌ام‌ آتش گرفته‌است، آتشی جانسوز…

اندازه فونت :
۱۳۹۷/۰۶/۰۷

خانه‌ام‌ آتش گرفته‌است، آتشی جانسوز…

خبر تاسف‌ برانگیز جان باختن کاک شریف باجور، کاک امید کهنه پوشی، کاک محمد پژوهی و کاک رحمت حکیمی‌نیا در پی آتش‌سوزی در جنگل‌های اطراف روستای سلسی مریوان، ضایعه دردناکی بود که قلب تک‌تک هموطنان، به ویژه فعالان و دوستداران عرصه‌ی محیط‌زیست را به درد آورد.
بی‌گمان فقدان از دست دادن شریف باجور و شریف باجورها غیرقابل جبران است و این داغ تا همیشه با ما خواهد ماند.
کاک شریف و دوستانش، همچون سایر دوستدران زاگرس‌، با کمترین امکانات، همواره به میان آتش رفته‌اند تا زاگرس قربانی حریق نشود و در آتش نسوزد.

بی‌گمان زاگرس و زاگرس‌نشینان کاک شریف باجور را در حفاظت از جنگل، در کمک به حیات وحش منطقه، در مهار آتش جنگل‌ها و مراتع، در حفاظت از زریبار، در حمایت از کولبران، در امدادرسانی به زلزله زدگان و… فراموش نخواهند کرد و تا همیشه قدردانش هستند.

انجمن سبز چیا به واقع یک فعال بزرگ و نستوه خود را از دست داد و مریوان تا سال‌ها غمگین خواهد بود و گریان.

در همین راستا انجمن پیام‌آوران زمین پاک پاوه (ژیوای) ضمن تأکید بر اجرای دقیق موارد و ضوابط پیشگیرانه توسط ارگان‌های ذی‌صلاح برای جلوگیری از اتفاق های مشابه بعدی، خواهان بررسی نوع و کیفیت امداد و نجات به مهارکنندگان آتش است تا دیگر شاهد این رویدادهای دلخراش نباشیم.

انجمن ژیوای پاوه ضمن عرض تسلیت به خانواده محترم جانباختگان، اعضای بزرگوار انجمن سبز چیا، فعالان و دوستداران محیط زیست، مردم محترم شهرستان مریوان، زاگرس‌نشینان گرانقدر، مردم مناطق کُردنشین و تمام هموطنان گرامی در سراسر ایران عزیز، امیدوار است روزی آرمان‌های حافظان محیط زیست محقق شود و هیچ جنگلی در آتش نسوزد و هیچ انسانی قربانی حریق نشود؛ راهشان پر رهرو باد و یادشان سبز.

۴ شهریور ۱۳۹۷
انجمن ژیوای پاوه

سوال خود را مطرح کنید :