جدیدترین :

با حضور عالی ترین مقام گردشگری کشور روند اجرایی کردن سایت پرنده نگری در زریبار در کمیته ملی طبیعت گردی مطرح و تسهیل خواهد یافت.

 

عالی ترین مقام گردشگری کشور آقای دکتر رحمانی موحد، با همراهی سید محسن علوی مدیر کل میراث فرهنگی و آرمان وطن دوست معاون گردشگری استان کوردستان و تیم پرنده نگری انجمن سبزچیا روز هشتم تیرماه از دریاچه زریبار و سایت پرنده نگری شروان بازدید کردند.
در این بازدید آقای علوی با اشاره به اقدامات صورت گرفته شده برای معرفی و توسعه زیرساخت های دریاچه زریبار و همچنین برنامه های آتی اداره کل برای جذب گردشگران بیشتر به این منطقه، خواستار حمایت های بیشتر سازمان از استان کوردستان شد.
با راهنمایی تیم پرنده نگری انجمن سبزچیا و با کمک تلسکوپ و دوربین مسئولین نامبرده و همراهانشان به پرنده نگری و دیدن زیبایی های پرندگان از نزدیک پرداختند. در این برنامه کارشناسان تیم پرنده نگری ضمن ارائه توضیحات لازم و ارائه بروشورهای مختلف در زمینه عملکرد تیم در سه سال گذشته که موفق به ثبت ۲۳۴ گونه پرنده بومی و مهاجر در تالاب شده اند و برگزاری چندین نمایشگاه عکس با کمک اداره کل میراث فرهنگی و برنامه مختلف دیگر، ظرفیت ها و استعدادهای ویژه منطقه برای توسعه پرنده نگری و اکوتوریسم را بیان نمودند. همچنین در پایان دو تابلو از تصاویر پرندگان تالاب به عنوان یادبود از جانب تیم پرنده نگری زریبار به معاونت محترم گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور اهدا شد.
لازم به ذکر است طی این دیدار دکتر رحمانی موحد با توصیف زیبایی هایی منحصر بفرد دریاچه زریبار گفت؛ پرونده ایجاد سایت پرنده نگری در دریاچه زریبار با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و انجمن سبزچیا مریوان در کمیته ملی طبیعت گردی کشور جهت اتخاذ تصمیم های اجرایی برای ایجاد و توسعه آن مطرح خواهد شد.

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشود

کلیه حقوق مادی و معنوی برای انجمن سبز چیا محفوظ می باشد