جدیدترین :

منصور مرادی در دو راهی ماندن یا نماندن زریبار

منصور مرادی -نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد- در برابر ساخت پالایشگاه نفتی در کنار تالاب زریبار موضعی مشخص نگرفته است.
اخیرا و در برابر اقدامات جدی برای اجرایی کردن ساخت پالایشگاه نفتی در کنار زریبار، منصور مرادی فقط به گفتن جمله ی “رای من همان رای مردم خواهد بود” بسنده کرده و فعالان محیط زیستی مریوان این موضع را نا کافی و نا مشخص می دانند.
در متن اعلامیه ای از سوی انجمن سبز چیا که خطاب به مردم آگاه مریوان، دوستداران طبیعت و فعالین عرصه های مختلف فرهنگی-اجتماعی است آمده است که: مساله ای که بسیار پریشان کننده است عدم اهتمام جدی آقای منصور مرادی به عنوان نماینده شهرستان های مریوان و سروآباد در این زمینه می باشد. ایشان به عنوان مدافع ارزش ها و سرمایه های این مرز و بوم وظیفه دارند تا صراحتا در این زمینه بسیار حیاتی و جدی اعلام نظر نموده و جهت حفظ زریبار به عنوان مهمترین شاخصه شهر مریوان از هیچ اقدامی فروگذار نباشند اما آنچه تاکنون به روشنی از ایشان قابل درک است عدم دفاع و عدم پیگیری جدی و بازدارنده بر اساس مبانی اصولی حفظ سرزمین است.
اقدام غیر قانونی افراد و شرکت هایی جهت آغاز عملیات اجرایی این پروژه، بیش از هر کسی باید ایشان و هیات مشاورشان را بر می آشفت و ما نیز به عنوان انجمن سبز چیا، به هیچ وجه اجرای چنین پروژه های ویرانگر را بر نتابیده و اجازه نخواهیم داد زریبار، که دنیا آرزوی دیدن آن را دارد از ما منع شود. ما نخواهیم توانست زخم عمیق پالایشگاه نفتی بر پیکره زریبار را نظاره گر بوده و ساکت بمانیم.
چیا در این نامه سرگشاده با اشاره به بیانیه انجمن در رابطه با ساخت پالایشگاه یاداور می شود که: تالاب زریبار در شهرستان مریوان بارها مورد تهدید و طمع ندانم کاری های سود پرستان قرار گرفته است و هر روز زخمی جدید بر پیکره آن وارد می آید و دیگر توان روبرو شدن با معضلی به‌غایت بزرگ‌تر را ندارد. ارگان ها و ادارات مسئول به جای حفاظت و پیگیری جهت اعلام ثبت نهایی تالاب زریبار در کنوانسیون رامسر، اخیرا در اعلام رسمی و مصاحبه با رسانه ها، وعده احداث مینی پالایشگاه نفتی را در فاصله کمتر از دو کیلومتری پناهگاه حیات وحش زریبار(دشت بیلو) را می دهند.
در پایان نیز جهت تنویر افکار عمومی و خاصتا استحضار جناب آقای مرادی اعلام می کنند که: هر گونه عواقب ویرانگر احداث این مینی پالایشگاه را از چشم نماینده دیده و اقدام برای آن را به خاطر سهل انگاری و عدم پیگیری و مخالفت جدی ایشان دانسته و خواهشمندیم در برابر این بلای خانمانسوز همراه و همگام با مردم و متخصصین امر منافع مردم و این جغرافیا را بر هر منفعتی دیگر ارجحیت داده و تمام و کمال وقت خود تا رسیدن به انجام لغو پالایشگاه به همت گمارند چرا که تیغ تاریخ بسیار برنده تر از حال ما و اعمال ما را به محاکمه خواهد کشاند.
شایان ذکر است که انجمن سبز چیا به منظور گفتگو و مشاوره در این خصوص چندین بار از آقای مرادی دعوت به عمل آورده و خواهان جلسه ای با تقدیم نامه ای رسمی شده اند که تا زمان انتشار این خبر هیچگونه جواب یا تماسی از نماینده مردمی شهرستان های مریوان و سروآباد به ایشان نرسیده است؛ این موضوع در حالی است که ساخت پالایشگاه در کنار زریبار نگرانی های جدی ای را در میان اقشار مختلف جامعه با خود به همراه داشته است.

یک دیدگاه

  1. کاوه خسروزاده (مریوان )

    مه نسور مو را دی نو ینه ری مه ریوان و سه ولا وا خو ی له م جوره ئیشانه دور ده خا ته وه بو ئه وه ی له دواروژدا قا زا نجی تیایه بو ی … به بروای من ئه و به س له بیر ی گیر فا نی خو ی و دا مه زراندی خزم و که س و کا ره کا نیه که بیکار نه بن …. بی ده سه لا تیک وه ک ئه و نو ینه ره بی لا یه قه مان بو چیه …. خه لکی به شه ره فی شا ری مه ریوان و ده وروو به ری نا یه لین ئه م کا ره سه ر بگری

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشود

کلیه حقوق مادی و معنوی برای انجمن سبز چیا محفوظ می باشد