انجمن سبز چیا

انجمن سبز چیا

پاراستنی ژینگە، پاراستنی ژیانە

  • your-alt
  • your-alt

پاکسازی زریبار به مناسبت بازگشت پرندگان مهاجر

اندازه فونت :
۱۳۹۵/۰۹/۱۱

پپاکسازی زریبار به مناسبت بازگشت پرندگان مهاجر
(( زریبار امروز بیش از هر زمانی نیاز به حفاظت دارد.))
پاییز زمان اوج حضور پرندگان مهاجر در زریبار است و نیاز است که میزبانان خوبی برای این زیبایی های خلقت باشیم تا در امنیت مهاجرت خود را به سر ببرند و به سالمی به زادگاه هایشان برگردند یکی از مواردی که می تواند برای این پرندگان و حیات وحش در زریبار مشکل ایجاد نماید زباله هایی ست که توسط ما وارد زیستگاه آنها می شود.
حجم زباله های کناره های آبی به ویژه در بخش مسیر گردشگری از داخل شهر مریوان تا دریاچه زریبار که تردد مردم و گردشگران زیاد است و وجود دست فروشان هم باعث شده که زباله های پلاستیکی زیادی در طول این مسیر به داخل آب بیفتد. با توجه به ضرورت پاکسازی این قسمت ها، اعضای انجمن سبز چیا امروز چهارشنبه 10 آذر ماه به مناسبت بازگشت پرندگان مهاجر اقدام به پاکسازی در دریاچه زریبار کردند.
در پایان این برنامه زباله هایی به حجم حدود 20 کیسه نایلونی بزرگ از داخل آب خارج شد تا پرندگان و حیات وحش در زیستگاه های سالم و آبی پاک به حیات خود ادامه دهند و از بودن در زریبار بیشتر لذت ببرند.
انجمن سبز چیا در پایان بر خود می داند از تمامی عزیزانی که در این پاکسازی شرکت کردند و همچنین از اسکله قایقرانی که قایق ها را در اختیار انجمن گذاشت، تقدیر و تشکر کند.
به امید روزی که دیگر زباله ای بر روی زمین نریزیم تا حیات وحش و طبیعت قربانی این زباله ها نشود و دوستداران طبیعت هم جور ندانم کاری عده ای را نکشند.

سوال خود را مطرح کنید :