جدیدترین :

حضور درخشان چیا در جشنواره تجربیات موفق سمن های زیست محیطی

نخستین جشنواره تجربیات موفق سمن های محیط زیستی، گردشگری پایدار و انجمن های دانشجویی کشور امروز ١١ آبان ماه در سالن همایش های بین المللی سازمان حفاظت محیط زیست در تهران برگزار شد.
دبیر جشنواره محمد درویش مدیر کل مشارکت های مردمی، در ابتدا با اشاره به ظرفیت سمن ها و فعالیت های مدنی در حفاظت از محیط زیست و اهمیت وجود این سرمایه ها، گذری به آثار راه یافته به جشنواره و نحوه انتخاب آثار برگزیده داشتند.
در نخستین جشنواره تجربیات موفق سمن های محیط زیستی، گردشگری پایدار و انجمن های دانشجویی ١١٠ اثر ارسال شده بود که از میان آنها ۳۵ طرح و اثر برگزیده شد. در بین آثار برگزیده تجربیات، فعالیت و زحمات تیم پرنده نگری انجمن سبز چیا به انتخاب هیئت داوران جزو آثار برگزیده قرار گرفت و از سوی سازمان حفاظت محیط زیست کشور مورد تقدیر قرار گرفت.
تیم پرنده نگری زریبار در روزجهانی تالاب ها در سال ۹۳ به صورت رسمی فعالیت خود رادر انجمن سبز چیا آغاز کرد و تاکنون خدمات شایانی در حوزه حفاظت از پرندگان، پایش و ثبت و تصویر برداری پرندگان کردستان به ویژه پناهگاه حیات وحش زریبار انجام داده اند. این تیم با برگزاری دو نمایشگاه عکس و دوره های پرنده نگری نقش مهمی در معرفی گونه های متنوع و زیبای پرندگان زریبار به مردم و جوامع محلی در منطقه داشتند. همچنین ثبت و رکوردهای بی نظیر پرندگان برای زریبار و استان کردستان از فعالیت های چشمگیر دیگر این تیم بود و بسیاری فعالیت های کوچک و بزرگ این تیم که باعث شد تا در نهایت زحمات دو ساله این تیم دوست داشتنی انجمن سبز چیا جزو طرح های برگزیده نخستین جشنواره تجربیات موفق سمن های محیط زیستی قرار گرفت و مورد تقدیر و تشکر قرار بگیرد.
معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، در این نشست صمیمی از وزارت ورزش، وزارت علوم، سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری در برگزاری این جشنواره تشکر کردند. ایشان در ادامه گذری به توافقنامه جهانی در نشست پاریس و تعهدات کشورها برای کاهش آلاینده ها داشتند.
معصومه ابتکار در پایان با اشاره به قابلیت ها و توانمندی سمن ها و فعالین مدنی بر نقش آنها در مشارکت های مردمی برای حفاظت از محیط زیست تاکید کردند که امروز بیش از هر زمانی نیاز به مشارکت مردم در حفاظت از محیط زیست داریم.
در انتها بعد از خواندن بیانیه نخستین تجربیات موفق سمن های محیط زیستی، گردشگری پایدار و انجمن های زیست محیطی از ۳۵ اثر برگزیده به ترتیب حروف الفبایی استانی بدون رتبه بندی با اهدا تندیس، لوح تقدیر و هدایایی تقدیر شد.
لازم به ذکر است در حاشیه این نشست از سوی انجمن سبز چیا بروشوری با موضوع پرنده نگری و پرندگان در تالاب زریبار بین حضار پخش گردید.

انجمن سبز چیا

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشود

کلیه حقوق مادی و معنوی برای انجمن سبز چیا محفوظ می باشد