انجمن سبز چیا

انجمن سبز چیا

پاراستنی ژینگە، پاراستنی ژیانە

  • your-alt
  • your-alt

نشست هم اندیشی بحران آتش سوزی جنگل های زاگرس

اندازه فونت :
۱۳۹۴/۰۵/۲۴

اولین نشست هم اندیشی انجمن های زیست محیطی استان های زاگروس نشین و جمعی از دوست داران طبیعت، با موضع بحران آتش سوزی جنگل های زاگروس و راههای مقابله با آن در مریوان برگزار شد.

 به دنبال شدت گرفتن آتش سوزی جنگل ها در جای جای زاگروس و افزایش چشمگیر در تعداد و سطح خسارات وارده به جنگل ها، اعضای انجمن های زیست محیطی و جمعی از دوستداران طبیعت زاگروس، جهت انتقال تجربیات به یکدیگر و بحث و گفتگو در رابطه با این بحران و راه های مقابله با آن گردهم آمدند.

IMG_5719

روزهای پنج شنبه و جمعه 22 و 23 مرداد ماه سال جاری اولین نشست خودجوش انجمن های زیست و دوست داران طبیعت از استان های کردستان، کرمانشاه، ایلام و آذربایجان غربی با موضوع بحران آتش سوزی جنگل های زاگرس و راه های مقابله با آن در مریوان برگزار شد.

در این نشست دو روزه که از بعدازظهر روزپنج شنبه با حضور اکثریت مدعوین آغاز شد؛ ابتدا نماینده هر یک از تشکل ها، ضمن معرفی خود و تشکل متبوعش، به ارائه گزارشهای مربوط  به سطوح و خسارات وارده به جنگل های حوزه فعالیت و میزان مشارکت ادارت و نهادهای دولتی و مشارکت مردمی هر تشکل پرداخته و چگونگی انتقال تجربیات و راه های طی شده جهت مقابله با بحران آتش سوزی جنگل ها بررسی شد.

روز اول نشست تا ساعت 1.30 بامداد ادامه یافت.

 صبح روز جمعه نیز با پیوستن سایر تشکل های مدعو، جلسه پایانی جهت اجماع نهایی و خروجی مشترک، ادامه پیدا کرد و حضار ضمن تحلیل و بررسی وضعیت موجود جنگل های زاگرس و ارائه راهکارهای مد نظر خود، خواستار ادامه دار بودن چنین جلساتی شدند و مقرر گردید  هر چند وقت یکبار تشکل های زاگرس نشین دور هم جمع شده و به بحث و تبادل نظر در مورد بحران اتش سوزی جنگل ها  و سایر مشکلات زیست محیطی بپردازند.

این نشت در ساعت 15 روز جمعه به پایان رسید.

در این نشست که با مهمانداری انجمن سبز چیا برگزار گردید؛ انجمن های:

انجمن سبز زاگرس از گیلان غرب، ئاژوان سبز از شهرستان کامیاران، پاژین از بانه، جمعیت کردستان سبز از سنندج، رفتگران طبیعت از سنندج، شنه نوژین از سنندج، شنه پای زمین، از ایلام، جامعه حمایت از عناصر طبیعی و محیط زیست  از کرمانشاه، جمعیت حفظ و احیا محیط کوهستان(پراو) از کرمانشاه، ژین و ژینگه از کرمانشاه، جمعیت زیست محیطی موچش از موچش، انجمن سبزکاریزه از سراب قامیش، لاوان ژینگه از جوانرود، انجمن حامیان و حیات محیط زیست از کردستان و هم چنین تنی چند از  فعالین و حامیان محیط زیست، از شهرهای، ثلاث و باباجانی، مهاباد و پاوه در این هم اندیشی حضور داشتند.

سوال خود را مطرح کنید :