جدیدترین :

ورود فاضلاب به دریاچه زریبار تا ۱۰ روز آینده قطع می شود

به گزارش زریوار خبر، امیر قادری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان در جلسه روز گذشته در هتل جهانگردی مریوان، گفت: در جریان بازدید از پروژه های عمرانی و زیربنایی شهر مریوان از جمله طرح های مهمی چون جاده کنار گذر و پارک تفریحی قله امام پیشرفت های خوب و قابل قبولی در این خصوص به عمل آمده است.

 قادری با اشاره به چشم انداز و برنامه های افق ۱۴۱۰ و ترسیم عملی این برنامه ها، افزود: انتقال شبکه آب  شرب ا ز طریق سد گاران  به شهر مریوان و همچنین آب کشاورزی به زمین های حاشیه دریاچه زریوار از جمله روستایی بیلو می تواند کمک بزرگی به حفظ منابع آب دریاچه کند.

 وی افزود: با تلاش و پیگیرهای به عمل آمده تا ده روز آینده  پروژه  فاضلاب روستا های ضلع غربی دریاچه زریبار تکمیل و دیگر شاهد هیچ گونه سرازیرشدن فاضلاب به داخل دریاچه نمی باشیم.

 قادری در خصوص تکمیل اتمام فاضلاب های روستا های شرقی دریاچه زریبار ،افزود: از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری تا پایان آذرماه سالجاری فاضلاب های این روستا ها نیز تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.

 وی با اشاره  پروژه جاده کنار گذر مریوان و مراحل اجرایی زیر ساخت این پروژه، اظهار داشت: بی شک بعد از اتمام این جاده کنار گذر شاهد تردد آسان ترانزیت مرز باشماق بوده و در تسهیل ترافیک شهر مریوان نقش مهمی ایفا می کند.

 وی با ابراز رضایت از کارهای عمرانی و زیر بنایی شهرداری مریوان طی دو سال گذشته افزود: با ابلاغ طرح جامع شهری مریوان با مطالعات کلی آن در سال های پیش رو شاهد توسعه چشمگیری در شهر مریوان خواهیم بود.

 قادری بیان داشت: برای اتمام و اجرایی شدن فاضلاب محله سردوشی ها شهر مریوان نیز بیش از دو میلیارد تومان نیاز است.

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشود

کلیه حقوق مادی و معنوی برای انجمن سبز چیا محفوظ می باشد