انجمن سبز چیا

انجمن سبز چیا

پاراستنی ژینگە، پاراستنی ژیانە

  • your-alt
  • your-alt

پاکسازی زریبار توسط دانشجویان دانشگاه پیام نور دانشگاه پیام نور (انجمن جغرافیا) و انجمن سبز چیا

اندازه فونت :
۱۳۸۶/۰۸/۱۱

این حرکت زیبا با دعوت انجمن جغرافیای دانشگاه پیام نور مرکز مریوان، راس ساعت 10 صبح روز جمعه 11/8/86 در محل درب ورودی دریاچه‌ی زریبار پس از توصیه‌ها و راهنمایی‌های لازم توسط نماینده‌ی دانشجویان و نماینده‌ی انجمن سبز چیا در یک فضای بسیار گرم و صمیمی آغاز شد.
سپس افراد شرکت‌کننده که حدود 80 نفر بودند از درب ورودی شروع به پاکسازی کناره‌ی دریاچه و درختان، تا محل پارکینگ دریاچه نمودند؛ سپس افراد شرکت‌کننده به چند اکیپ تقسیم شده چند گروه محوطه‌ی گردشگری و قسمت‌های اطراف مهمانسرای جهانگردی و چند گروه نیز با سوار بر قایق‌های محیط زیست و اسکله‌ی قایقرانی وارد دریاچه شده و شروع به پاکسازی لای نیزارها و محل‌های ماهیگیری که دارای منظره‌ای بسیار زشت و ناراحت‌کننده بود نمودند.
و در کل محوطه چیزی بالغ بر 500 کیسه پر از زباله جمع‌آوری، که توسط ماشین دفع زباله‌ی شهرداری از محل خارج شد و در نهایت مراسم پس از پذیرایی دانشجویان با صحبت‌ها و تشکرهای فراوان نماینده‌ی اداره‌ی حفاظت محیط زیست شهرستان مریوان، نماینده‌ی دانشجویان و نماینده‌ی انجمن سبز چیا راس ساعت 30/13 به پایان رسید.
انجمن سبز چیا ضمن تشکر و قدردانی از همکاری شهرداری و اداره‌ی حفاظت محیط زیست شهرستان مریوان این چنین حرکت‌ها و همکاری‌هایی را به فال نیک گرفته و خواستار همکاری سایر نهادها و ارگان‌ها با سازمان‌های مردم‌نهاد شهرستان مریوان می‌باشد.
تصاویر پاکسازی زریبار

سوال خود را مطرح کنید :