جدیدترین :

پرنده نگری

بحران جنگل‌های زاگرس؛ با تأکید بر آتش زدن عمدی

  آرمان غفوری‌.‌انجمن سبز چیا اهمیت جنگل‌ها در زندگی انسان بر کسی پوشیده نیست. آن کشتی که اسمش محیط‌زیست هست و بر آن سوار شدیم، در حال غرق شدن است. تا کی اکران زنجیره آتش زدن جنگل‌های زاگرس پایان نمی‌یابد؟ چندین سالی هست این جنگل‌ها در نا مدیریتی به سر می‌برند. هیچ‌کس نبوده و نیست تا به جنایات زیست‌محیطی رسیدگی ... بیشتر بخوانید »

نامه اعتراضی انجمنهای مردم نهاد در باره تجاوز به حریم زریبار

در پی گسترش ساخت‌وساز از سوی ارگان‌های نظامی مریوان در نقاط حساس تالاب زریبار، شورای هماهنگی انجمن‌های مردم‌نهاد مریوان، به‌عنوان اعتراض به این روند، طی نامه‌ای به فرماندار شهرستان مریوان، مراتب نارضایتی خود را ابراز داشتند. متن نامه به شرح زیر می‌باشد: بسمه تعالی جناب آقای شفیعی فرماندار محترم شهرستان مریوان با سلام و عرض ادب، همان‌طور که مستحضرید علی‌رغم ... بیشتر بخوانید »

با حضور عالی ترین مقام گردشگری کشور روند اجرایی کردن سایت پرنده نگری در زریبار در کمیته ملی طبیعت گردی مطرح و تسهیل خواهد یافت.

  عالی ترین مقام گردشگری کشور آقای دکتر رحمانی موحد، با همراهی سید محسن علوی مدیر کل میراث فرهنگی و آرمان وطن دوست معاون گردشگری استان کوردستان و تیم پرنده نگری انجمن سبزچیا روز هشتم تیرماه از دریاچه زریبار و سایت پرنده نگری شروان بازدید کردند. در این بازدید آقای علوی با اشاره به اقدامات صورت گرفته شده برای معرفی ... بیشتر بخوانید »

زریبار به مثابه گوشت قربانی

احداث ساختمان بلند مرتبه در داخل پناهگاه حیات وحش زریبار   علی رغم حساسیت و توجهاتی کە مسئولین در رسانەها و جلسات اداری بە نسبت زریبار اعلام می کنند؛ اما بە لطف چند مدیریتی و بی مدیریتی، هر روز بخشی از آن نابود و مورد هجوم واقع می شود. بر طبق بررسی های به عمل آمده، یکی از ارگان های ... بیشتر بخوانید »

مراسم تولد متفاوت دو کودک بوکانی در دامان طبیعت

باز هم در کردستان، پیام آشتی با طبیعت این بار به دستان مهربان دو کودک کورد، طنین انداز شد. رومینا دختر۹ ساله بوکانی و ماهان پسر۱۰ ساله بوکانی مراسم روز تولدشان را متفاوت تر از همیشه برگزار نمودند. پدر و مادر این دوکودک بوکانی و خود این دو کودک به صورت خانوادگی از فعالین مدنی عرصه محیط زیست هستند. این دو ... بیشتر بخوانید »

کلیه حقوق مادی و معنوی برای انجمن سبز چیا محفوظ می باشد