جدیدترین :

هنری

مادرکُشی فیلمی که باید دید

این مستند تکان‌دهنده و بسیار تاثیرگذار که نتیجه یک کار پژوهشی درباره خشکسالی، عوامل و دلایل آن، تاثیر خشکسالی بر زندگی مردم و بحران آب در ایران از سال ۱۳۳۰ تا به امروز را به تصویر می کشد.‌ این فیلم به کارگردانی، نویسندگی و پژوهشگری کمیل سوهانی در سال ۹۴ تولید و اولین بار آذر ماه ۹۵ در جریان نهمین ... بیشتر بخوانید »

سیستم آموزش‌وپرورش چندزبانگی (این شماره:‌ هندوستان)

  امین عزیزی اهمیت آموزش در جوامع چند فرهنگی و چند زبانی با مسئله‌ عدالت اجتماعی چنان عجین و پیوسته‌ است که‌ به‌ حاشیه‌ راندن آن می‌تواند چنان آسیب‌های جدی و خطرناکی به‌ سازمان و ساختار سیاسی، امنیتی، اجتماعی و فرهنگی کشورها وارد آورد که‌ آن‌ها را تا مرز از هم گسستگی و فروپاشی کامل سوق دهد. اندیشمند فنلاندی خانم ... بیشتر بخوانید »

سخنرانی چیا، در سمینار “زریبار فرصت ها و چالش های آن” در دانشگاە پیام نور مریوان

این سمینار با هماهنگی از طرف کانون ژینگه پیام نور مریوان ۱۵ آذرماه سال جاری ساعت ۱۰:۳۰ با تاکید بر مخالفت احداث مینی پالایشگاه که قرار است در نزدیکی زریبار احداث گردد برگزار گردید ابتدا آقای آریز دانش مجری این برنامه با تقدیم کردن شعر و نوشتهایی به میهمانان و شرکت کنندگان این سمینار خیر مقدم عرض کردند بیانه ایی ... بیشتر بخوانید »

طبیعت و موسیقی

  ژینو حیدری موسیقی نشان از پیوستگی میان جسم و جان انسان با طبیعت و هارمونی مابین جزءبه‌جزء آفریده‌های خلق‌شده در طبیعت می‌باشد. بخش فراوانی از موسیقی، برگرفته از صداهای طبیعی است و به گفته موسیقی‌دانان هراندازه موسیقی به طبیعت نزدیک‌تر باشد، به ذات خود نزدیک شده است؛ زیرا صداهای موجود در طبیعت، روح طبیعت به شمار می‌روند. چه بسیارند ... بیشتر بخوانید »

ما و اجراهای نمایش خیابانی

مهدی مرادی به مناسبت برگزاری یازدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی در مریوان “سلام بر دل‌هایی که با حقیقت هستند و هزاران درود بر تن‌هایی که برای حقیقت مبارزه می‌کنند “.  برای دل‌هایی که می‌سوزند فقط می‌توانیم همدردی کنیم، اما برای گام‌هایی که برای اجرای عدالت و بقای زیبایی فعالیت می‌کنند، باید گامی همسو برداریم و عملی یاری‌رسان انجام دهیم. شهر ... بیشتر بخوانید »

کلیه حقوق مادی و معنوی برای انجمن سبز چیا محفوظ می باشد